Suriye’de Milli Eğitim Bakanlığı tarafından imam hatip açılacak

TSK’nin “Fırat Kalkanı” operasyonu ile girdiği bölgeye Milli Eğitim Bakanlığı tarafından imam hatiplerin açılması kararı verildi.

TSK’nin “Fırat Kalkanı Operasyonu” ile girdiği ve ÖSO’ya bıraktığı Suriye kentlerinde Milli Eğitim Bakanlığı tarafından imam hatiplerin açılması kararı verildi.

Cumhuriyet’in haberine göre bölgelerde eğitim, dini vakıf ve cemaatlerle el ele yürütülüyor.

MEB yetkililerinin bölgede yaptığı incelemelerin ardından bölgenin “din öğretimi ihtiyacını karşılayacak” imam hatip ortaokulu ve lisesi açılması için yetişmiş personel, okul, bina, pansiyon, donatım araç gereçleri, beslenme, barınma, kitap, müfredat konularında Din Öğretimi Genel Müdürlüğü olanaklarının kullanılması istendi.

 

Haberimizi okuduğunuz için teşekkürler…

Okuduğunuz bu metinler sesi kısılan, nefesi kesilen insanların sesine ses, nefesine nefes verme çabası. Bu çaba, karınca kararınca Nemrut'un ateşine karşı "yerimiz belli olsun" çabası. Bu çaba, 'zalim zulmederken sen ne yaptın?' diye sorulduğunda "dik durdum" deme çabası. Bu çabanın devam etmesini isteyen dostlarımız aşağıdaki ürünü alarak destek verebilirler. Desteğiniz için yürekten teşekkürler.

Bu yayınların devam etmesi için verdiğiniz destek için çok teşekkürler...

SHARE